Dřěvěné obklady

Venkovní obklady se stávají velice oblíbeným dekoračním a izolačním materiálem jak pro svou snadnou údržbu, tak i pro možnost různých provedení. Obložení nechává fasádu provětrávat, zdi neplesniví. Obložení je také perfektním řešením pro zakrytí zateplené fasády, zaručí neměnnost a trvanlivost vaší fasády.

Prodejna Design Parket Brno

Dřevěné obklady fasád

Životnost je mnohdy přes 45 let! Ušlechtilé dřevo vás i po tuhé zimě přivítá v perfektní kondici, a není třeba časté broušení a natírání. Údržba tvrdého, masivního dřeva je velmi snadná a rychlá.

Výběr vhodného dřeva

Pro dřevěné obklady fasád lze použít běžné druhy domácích jehličnatých dřevin jako smrk, jedle, borovice, modřín nebo douglaska. U obkladů silně exponovaných povětrností je vhodnější používat odolnější druhy exotických dřev, jako jsou např. sibiřský modřín, skandinávský smrk nebo červený cedr (Western Red Cedr). THERMOWOOD® je tepelně upravené dřevo, kdy při působení teplot v rozmezí od 160°C do 215°C dochází ke změně vlastností dřeva. Tepelně zpracované dřevo má lepší vlastnosti co do rozměrové a tvarové stability, tepelné izolace, odolnosti proti hnilobě a živočišným škůdcům a flexibilitě dřeva při úpravě do různých tvarů a forem. Některé dřeviny mohou mít povrch hoblovaný, kartáčovaný nebo řezaný.
 

Povrchová úprava dřeva

Vždy se pečlivě zabýváme povrchovou úpravou dřeva a materiálů na bázi dřeva. Správně provedená povrchová úprava má mimořádný význam, protože prodlužuje životnost dřeva, zvýrazňuje a dokresluje jeho přirozenou krásu, zlepšuje jeho užitné vlastnosti, případně potlačuje barevné rozdíly. Podle druhu dřeva a jeho zatížení a vzhledu volíme nejvhodnější povrchovou úpravu - lakem, olejem, pigmentovým nátěrem nebo lazurou. K dokonalosti harmonie barev v exteriéru i interiéru přizpůsobujeme barvu dřeva tónováním.

 
 

Obklady fasád kompozitem

Netradiční fasáda na první pohled odlišuje budovu od všech ostatních domů v okolí. Sytý odstín obkladů, připomínajících vzhledem dřevo, vyvolává v pozorovateli otázku, jak dlouho si uchovají svůj svěží vzhled. Velmi dlouho a bez práce.

Kompozitní materiál

Prodejna Design Parket Brno

Kompozitní materiál, který pro obklady fasád používáme, je nejmodernější dvousložkový materiál vyrobený ze dřeva a PVC. Materiál kombinuje přírodní vzhled a pocit, který nabízí dřevo, a nízké nároky na údržbu a odolnost, kterými se vyznačuje PVC. Materiál má certifikát PEFC, je 100% recyklovatelný, a současně je to alternativa k tropickému tvrdému dřevu šetrná k životnímu prostředí. Jeho odolnost a přírodní vzhled z něj činí ideální materiál pro venkovní aplikace venkovních obkladů zdí.

Charakteristika kompozitu / dřevoplastu

  • Spojení pozitivních vlastností 2 materiálů - vzhledu přírodního dřeva a téměř barevné stálosti termoplastu
  • Žádné třísky
  • Odolnost materiálu - vysoká záruční doba
  • Rychlá a přesná montáž pomocí klipů - neviditelné spoje
  • Bezúdržbový povrch - nemusíte nikdy natírat
  • Údržba - čištění pomocí zahradní hadice, tlakovou myčkou

Dekory fasádních kompozitů

Dekory kompozitních obkladů fasád