Terasy

Nenajdete snad příhodnější místo pro strávení volných chvil než je Vaše terasa: ještě v županu si tu můžete vypít svou ranní kávu a posnídat s rodinou, po práci odpočívat nebo grilovat s přáteli. Na terase se navíc můžete věnovat svým koníčkům a zálibám: pro čtení knížky nebo poslouchání příjemné hudby je lehátko na sluncem vyhřáté terase úžasným místem. Prostor obohatí doplňky, květiny a zeleň. Terasa může být duší Vašeho domu i zahrady.

Prodejna Design Parket Brno

Dřevěné terasy

Terasové, fasádní, bazénové desky jsou vyráběny z exotických dřevin z různých kontinentů, které se mezi sebou liší barvou, kresbou a svými individuálními vlastnostmi tak, aby mohly uspokojit všechny technické a estetické požadavky. Jejich vlastnosti, tvrdost, pevnost, snadnost údržby, předčí naše tuzemské dřeviny vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám.

Dřevěné terasy vysychají, musí se impregnovat údržbovými oleji, abyste zachovali co nejdéle teplou a výraznou barvu dřeviny. Toto je doporučováno provést ideálně dvakrát, nejméně  však jednou za rok.

 
 
  
 

Charakteristika tropických dřevin

Tropické dřeviny zejména Teak, Merbau, Ipe patří k nejkvalitnějším dřevinám s nejlepšími fyzikálně mechanickými vlastnostmi - nízká hodnota objemového sesychání, bobtnání, vysoká odolnost proti plísním, škůdcům.

Massaranduba, Cumaru, Bangkirai - vyšší stupeň sesychání, vysoká tvrdost, odolnost proti povětrnostním podmínkám, plísním, škůdcům.

 

 

Terasy z kompozitu

Keramická dlažba má jednu zásadní nevýhodu. Studí. Naopak dřevo je dobrý izolant, a proto dřevoplastové dlaždice hřejí a můžete po nich chodit naboso. Nemusí se obávat, že by si vaše dítě zadřelo třísku (jelikož kompozit nedělá třísky) nebo, že by se zranili o vyčnívající hřebík či šroubek.

Prodejna Design Parket Brno

Kompozitní materiál

Každý kompozitní materiál je určitým kompromisem mezi přírodním vzhledem materiálu (díky obsahu dřevěné složky) a odolností materiálu (díky obsahu složky plastové). Více dřeva, lepší vzhled za cenu menší odolnosti, platí samozřejmě i obráceně. Většinou se poměr dřeva a plastu pohybuje v rozmezí 50-70% dřeva vs. 30-50% plastu. Poměr vstupních surovin má také významný vliv na cenu vstupů, protože kvalitní (nerecyklovaný) plast je 2x dražší než dřevo.

Při změně extrémních situací (trvající mráz do -20st.° – dlouhotrvající obleva - opět mráz) dosahuje kompozit stejných hodnot a změn jako masivní dřevo. Terasy z kompozitu jsou vůči povětrnostním vlivům odolnější než dřevěné, možnost napadení dřevokaznými houbami je podstatně menší než u dřevěných. Velmi kvalitně nahrazují exotické dřevo.

Charakteristika kompozitu / dřevoplastu

 • Spojení pozitivních vlastností 2 materiálů - vzhledu přírodního dřeva a téměř barevné stálosti termoplastu
 • Bezpečnost - protiskluzový, žádné třísky
 • Odolnost materiálu - vysoká záruční doba
 • Rychlá a přesná montáž pomocí klipů - neviditelné spoje
 • Bezúdržbový povrch - nemusíte nikdy natírat
 • Údržba - čištění pomocí zahradní hadice, tlakovou myčkou

Přírodní dekory Deceuninck

Dekory kompozitu Deceuninck

Používáme kvalitní a prověřené značky kompozitních materiálů:  Twinson -  Inoutic (Deceuninck), Relazzo - Rehau, Grena – Grenadeck

Vlastníme certifikát plné kvalifikace terasových systému společnosti DECEUNINCK.

Kde můžeme dřevoplast WPC použít

 • Terasy
 • Obložení bazénů
 • Obložení jezírek
 • Obložení vířivek
 • Ploty a plotové systémy
 • Zahradní exteriérové schody
 • Obklady fasád
 

Video - terasový systém Twinson -  Inoutic